| Matches | Saturday 26th November, 2022
Matches on
Saturday 26th November, 2022 | |||||
West Riding County Cup Second Round | |||||
Barnoldswick Town Barnoldswick TownAndrew Hill 7, 67 Jack Foster 29 Gareth Hill 37, 47, 54 Jack Higgins 71 Lewis Rawsthorn 90 |
8-3 Att: 163 HT: 3-3 |
Wakefield AFC Wakefield AFCJaydan Sandhu 14, 24pen Daniel Hernandez 32 |
|||
NCEL Premier Division | |||||
Emley AFC Emley AFCRikki Paylor 18 |
1-3 Att: 732 HT: 1-1 |
North Ferriby North FerribyNiall Tilsley 10 Oliver Donald 72 Danny Clarke 90 |
|||
Frickley Athletic Frickley AthleticAlhassane Keita 3 Lloyd Smith 52 |
2-0 Att: 180 HT: 1-0 |
Maltby Main Maltby Main |
|||
Golcar United Golcar UnitedKayle Price 1 Jake Barrett 53 Joseph Skarz 57 |
3-2 Att: 318 HT: 1-0 |
Thackley ThackleyThomas Greaves 70pen Kieran Suddards 86 |
|||
Goole AFC Goole AFCCallum Brook 32 Chris Spinks 34 Callum Petch 71 |
3-2 Att: 211 HT: 2-1 |
Yorkshire Amateur Yorkshire AmateurAlfie Wilkinson 41 Newton Sila-Conde 56 |
|||
Hallam HallamOliver Fearon 39 Scott Ruthven 73 Christopher Salt 88 |
3-1 Att: 492 HT: 1-0 |
Knaresborough Town Knaresborough TownLuke Jones 84 |
|||
Handsworth Handsworth |
0-1 Att: 135 HT: 0-1 |
Penistone Church Penistone ChurchLeon Hurles-Brook 29 |
|||
Hemsworth Miners Welfare Hemsworth Miners WelfareRhys Scott 28 Ben Gelder 90 |
2-1 Att: 128 HT: 1-0 |
Garforth Town Garforth TownNick Thompson 87 |
|||
Winterton Rangers Winterton RangersJaime Ture 69 |
1-2 Att: 151 HT: 0-1 |
Eccleshill United Eccleshill UnitedAdam Barthram 37og Matthew Sykes 60 |
|||
NCEL Division One | |||||
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareJamie Austin 51 |
1-0 Att: 55 HT: 0-0 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners Welfare |
|||
Athersley Recreation Athersley RecreationEthan Nixon 40 Liam O'Brien 68 |
2-1 Att: 100 HT: 1-1 |
Brigg Town Brigg TownLuke Sellers 16 |
|||
Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayOliver Norman 14, 45 Luke Stewart 27, 38, 74 Sean Hunter 88 |
6-1 Att: 145 HT: 4-0 |
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMatthew Semley 65 |
|||
Horbury Town Horbury TownGibril Bojang 32 Samuel Kyeremeh 58 Benjamin Agu 75 |
3-2 Att: 220 HT: 1-2 |
Beverley Town Beverley TownHarry Griffin 24 Matthew Plumber 42 |
|||
Retford FC Retford FCHaydn Goddard 58 |
1-6 Att: 122 HT: 0-4 |
Campion CampionMarcus Day 20, 23, 34 Patrick Sykes 29, 90 Aidan Kirby 71pen |
|||
Selby Town Selby Town |
0-2 Att: 180 HT: 0-2 |
Ollerton Town Ollerton TownBen Saynor 14og Samuel Geeves 35 |
|||
Shirebrook Town Shirebrook TownSteven Bonel 25 Joshua Parfitt 59 Unknown 86og |
3-3 Att: 84 HT: 1-2 |
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticConor Glavin 30pen Harley Holt 38 Michael Jepps 61 |
|||
Staveley Miners Welfare Staveley Miners Welfare |
0-2 Att: 234 HT: 0-1 |
Rossington Main Rossington MainTyla Bell 4 Manasse Kianga 77 |
|||
Swallownest SwallownestJack Haslam 26 |
1-3 Att: 83 HT: 1-1 |
Dronfield Town Dronfield TownJoe Pearson 10 Matthew Ord 67 Unknown 74og |
Tables