| Matches | July, 2024

<

>

Matches in

Monday 1st July, 2024
Friendlies
Horbury Town
Horbury Town
0-3 Golcar United
Golcar United
Tuesday 2nd July, 2024
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
0-4
HT: 0-3
Lincoln United
Lincoln UnitedHenry Moore 14
Jack McMenemy 26, 28
Paul Grimes 77
Athersley Recreation
Athersley Recreation
0-4
HT: 0-2
Brighouse Town
Brighouse TownDaniel Edwards 19
Cameron Bedford 43
Rhys Plater 83
Ezio de Santis 85
(at Queens United FC)
Clay Cross Town
Clay Cross TownLewis Murr 14
Nathan Murr 69
2-2
HT: 1-1
Dronfield Town
Dronfield TownUnknown 20, 79
(at Back Lane, East Markham)
Dearne & District
Dearne & DistrictBayley Lowe 65
1-1
HT: 0-0
Sheffield
SheffieldUnknown 87
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown (3)
3-1 Shelley
ShelleyAkram Lasalire
Goole AFC
Goole AFC
1-2 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Hornsea Town
Hornsea TnUnknown 6
1-1
HT: 1-0
Brigg Town
Brigg TownTrialist 70
Ilkley Town
Ilkley TownUnknown 30
1-6
HT: 1-1
Chadderton
ChaddertonJack Holt 45
Lewis Byrne 48, 52, 58, 65
Ethan Sutcliffe 84
Marske United
Marske UnitedJosh Duffield 3
Euan McBride 45
2-1
HT: 2-0
Knaresborough Town
Knaresborough TownAaron White 89
Selby Town
Selby Town
0-4
Att: 205
HT: 0-3
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionAlfie Dean 4, 45
Mason Wilson 44
Trialist 87
Sinnington
Sinnington
0-12 Pickering Town
Pickering TownTrialist B (4)
Ben Silburn
George Brown
Joe Wood (2)
Kieran Stares
Nathan Dyer (3)
Swallownest
SwallownestUnknown 77
1-4
HT: 0-3
Parkgate
ParkgateBrandon Potts 15
Jamie Austin 30
Ethan Garbett 38
Harry Day 61
(at Sheffield Hallam University)
Thackley
ThackleyUnknown 14, 72
2-3
HT: 1-1
Barnoldswick Town
Barnoldswick TownUnknown 36, 53, 67
Wednesday 3rd July, 2024
Friendlies
Handsworth
HandsworthAlfie Dodsworth 5
Mitchell Dunne 13
2-1
Att: 106
HT: 2-0
Chesterfield XI
Chesterfield XIUnknown 55
Thursday 4th July, 2024
Friendlies
Horbury Town
Horbury TownAbdou Bojang 45
Jock Curran 60
2-3
HT: 1-2
Campion
CampionUnknown 20, 28, 75
Friday 5th July, 2024
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareHarry Charlotte 34
1-2
HT: 1-1
Rossington Main
Rossington MainManasse Kianga 44
Trialist 63
Club Thorne Colliery
Club Thorne CollieryMason Laws 58
Callum Verhees 63
2-0
HT: 0-0
Frickley Athletic
Frickley Athletic
Golcar United
Golcar United
0-1
HT: 0-0
Bacup Borough
Bacup BoroughJack Hayward 85
Louth Town
Louth TownTrialist T 1
Bailey Wright 6
Mitchell Taylor 51
3-1
HT: 2-0
Louth Town Res
Louth Town ResUnknown 53
Parkgate
Parkgate
0-7
Att: 1100
HT: 0-2
Rotherham United
Rotherham UtdJoshua Kayode 12, 24
Sam Nombe 50, 57, 60, 68
Tom Eaves 64
Selby Town
Selby TownMatthew Dawes 60pen
Harry Clapham 68pen, 70pen
3-4
Att: 292
HT: 0-4
Goole AFC
Goole AFCFinlay Wade 20
Liam Flanagan 23, 43
Ethan Kachosa 35
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionLuca Bollino 85
1-2
Att: 116
HT: 0-0
Brighouse Town
Brighouse TownJack Normanton 60
Kieron Ceesay 88
Wombwell Town
Wombwell TownEdward Agnew 25
Trialist C 49pen
Gareth McDermott 77
James Smith 86
4-3
Att: 64
HT: 1-3
Worksop Town XI
Worksop Tn XIUnknown 2, 39, 41
Saturday 6th July, 2024
Friendlies
Albion Sports
Albion SportsNathan Cartman (2)
Lewis Waddington
Ryan Basi
4-2 Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown (2)
Beeston St Anthonys
Beeston St Anthonys
2-1 Athersley Recreation
Athersley Recreation
Bottesford Town
Bottesford TownJoshua Fraiwald 16
Jaxon Borland 86
2-3
HT: 1-1
Brigg Town
Brigg TownJoshua Batty 37, 50
Scott Hutchinson 62
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownUnknown 2, 14, 36, 53, 54, 62, 64, 71
Josh Walker 5
Adam Haw 19
11-1
HT: 6-1
Beverley Town
Beverley TownDaniel Earl 7
Dearne & District
Dearne & DistrictUnknown 77
1-6
Att: 265
HT: 0-5
Farsley Celtic
Farsley AFCClayton Donaldson 10
Danny Greenfield 16
Sam Leverett 21
Manny Mampala 33
Darren Stephenson 40
Unknown 63
Denaby Main
Denaby Main
0-3
HT: 0-1
Shelley
ShelleyJak Kelly 25
Akram Lasalire 60
Craig Billington 75
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
0-1
HT: 0-0
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesTrialist 90
(Bill Cook Trophy)
Handsworth
HandsworthScott Ruthven 45pen
Mitchell Dunne 61, 67
3-2
HT: 1-0
Retford United
Retford UnitedIgor Mlynarski 82
Sam Finlaw 86
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-0 Garforth Town
Garforth Town
Ilkeston Town
Ilkeston TownAlex Marshall 88
1-3
HT: 0-0
Hallam
HallamRio Allan 50, 75, 86pen
Ilkley Town
Ilkley Town
0-4
HT: 0-4
Ossett United
Ossett UnitedAdam Watson 26
Ross Duggan 29, 30
Unknown 38og
Pickering Town
Pickering Town
1-5 Billingham Synthonia
Billingham Synth
(at Ryedale Sports Club)
Retford FC
Retford FCScott Boden 23
Ainsley Finney 89
2-1
HT: 1-1
Goole AFC
Goole AFCNiall Bent 10
Silsden AFC
Silsden AFCUnknown 35, 50, 73
3-1
HT: 1-0
Mill Hill
Mill HillUnknown 86
South Leeds
South LeedsWilliam Law (2)
Tyler Bussue (2)
James Law
5-3 Ecclesfield Red Rose 1915
Ecclesfield Red Rose 1915
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
5-0 Swallownest
Swallownest
Steeton
Steeton
0-3
HT: 0-1
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 30, 60, 75
Thackley
ThackleyFinn Donovan 10
Ben Grech-Brooksbank 21
2-3
HT: 2-3
Easington Colliery
Easington CollieryCraig Hennis 30
Brad Hird 37, 40
Worksop Town
Worksop TownAleksandrs Starcenko 45
Terry Hawkridge 58
Trialist 74, 85
Jordan Burrow 78
Aaron Martin 88
6-3
HT: 1-1
Barton Town
Barton TownAli Spencer Aydemir 26
William Waudby 90
Monday 8th July, 2024
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
1-3 Penistone Church
Penistone Church
(at Queens United FC)
Barnoldswick Town
Barnoldswick TownUnknown 65
1-2
HT: 0-2
Silsden AFC
Silsden AFCUnknown 38, 45
Tuesday 9th July, 2024
Friendlies
Albion Sports
Albion SportsEllis Wade
Tabish Hussain (2)
Ashley Flynn
Jake Hemmingway
Tyler Polwarth
6-1 Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareTrialist B
Barnsley Town
Barnsley TownUnknown (2)
2-5 South Leeds
South LeedsWilliam Law (2)
James Law (2)
Benjamin Agu
Barton Town
Barton Town
0-5
Att: 471
HT: 0-3
Scunthorpe United
Scunthorpe UtdAlfie Beestin 5
Kian Scales 7
Max Brogan 9
Charlie Burden 67
Callum Roberts 82
Campion
CampionZak Khan 36, 71
2-5
HT: 1-2
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)Jodi Tiffany 3
Oliver Norman 4
Harry Varley 61, 77, 83
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownGeorge Smith 33
Brody Robertson 64
William Annan 82
3-1
HT: 1-1
Brigg Town
Brigg TownJoshua Batty 8
(at Bottesford Town FC)
Denaby Main
Denaby MainUnknown 28, 58, 75
3-3
HT: 1-1
Maltby Main
Maltby MainWade Ripley 32pen
Callum Walton 57
Rhys Butterworth 86
Dinnington Town
Dinnington TownUnknown 24, 32
Cameron Evans 37
3-4
Att: 100
HT: 3-2
Parkgate
ParkgateLiam Tomlinson 15
Jamie Austin 20
Carlton Carty 55
Brandon Potts 83
Eastwood CFC
Eastwood CFCTrialist 23
1-0
HT: 1-0
Handsworth
Handsworth
Eccleshill United
Eccleshill United
0-3
HT: 0-0
Farsley Celtic
Farsley AFCRyan Watson 50
Robbie Fox 83
Thomas Priestley-Standing 90
Emley AFC
Emley AFCAmir Berchil 20
Donae Lawrence 30
James Eyles 84
3-3
HT: 2-1
Hallam
HallamRio Allan 8
Khalid Suleiman 55
Brandon Bradbury 60
Frickley Athletic
Frickley AthleticJoshua Haigh 28
Luke Williams 43
2-1
Att: 114
HT: 2-1
Sheffield
SheffieldLuke Mangham 22
Golcar United
Golcar UnitedSlater Barnes 11
Alfie Wilkinson 22
2-1
HT: 2-0
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfUnknown 57
Goole AFC
Goole AFC
0-1
HT: 0-0
Bridlington Town
Bridlington TownEddie Birch 88
Ilkley Town
Ilkley TownUnknown 49
1-4
HT: 0-2
Thackley
ThackleyJosimar Bradshaw 12
Ben Bodle 30
Trialist 79, 85
Lincoln United
Lincoln UnitedGregg Smith 55
Jack McMenemy 67pen
2-0
Att: 75
HT: 0-0
Winterton Rangers
Winterton Rangers
Liversedge
LiversedgeAlex Wollerton 45
1-4
HT: 1-3
Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown 28, 32, 36, 57
Louth Town
Louth TownBailey Wright 37
Alex Carter 44
Trialist A 86
3-0
HT: 2-0
Bottesford Town
Bottesford Town
North Ferriby
North FerribyJames Cadman 8
Jason Cheavtre 81
2-2
HT: 1-1
Beverley Town
Beverley TownKian Larkin 22
Cameron Connolly 60
Pickering Town
Pickering TownGeorge Brown 28
1-0
HT: 1-0
Bradford City
Bradford City
(Match abandoned after 60 mins due to adverse weather conditions)
Rossington Main
Rossington MainManasse Kianga 12
Mitchell Langton 65
Trialist 75
3-1
HT: 1-1
Buxton
BuxtonTrialist 15
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionKieran Greenway 19
1-3
HT: 1-2
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticLuca Colville 1
Trialist C 29
Lewis Maloney 54
Worksop Town
Worksop TownLiam Hughes 12, 41, 48pen, 55pen
Luke Hall 62
Rostyslav Yaremenko 81
6-0
HT: 2-0
Dearne & District
Dearne & District
Thursday 11th July, 2024
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
3-3 Rossington Main Development
Rossington Main Development
(at Queens United FC)
Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
0-2
HT: 0-2
Gainsborough Trinity
Gainsborough TrinityDeclan Howe 20
Lewis Butroid 44
Doncaster City
Doncaster CityWilliam Monteiro 10
1-1
HT: 1-1
Swallownest
SwallownestUnknown 38pen
Golcar United
Golcar United
0-2
HT: 0-0
Shelley
ShelleyAkram Lasalire 51pen
Jak Kelly 53
Horbury Town
Horbury TownGibril Bojang 33, 45, 63
3-1
HT: 2-0
Littletown
LittletownUnknown 59
Penistone Church
Penistone ChurchMaxwell Jenkins 5, 23
Thomas Rose 45
Thomas Brennan 73
4-1
Att: 110
HT: 3-1
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesJosh Hall 29
Selby Town
Selby TownUnknown 49
1-4
Att: 119
HT: 0-2
Knaresborough Town
Knaresborough TownSam Cook 2
Jack Lazenby 44
Aaron White 68
Owen Dunkley 85
Wombwell Town
Wombwell Town
0-2
HT: 0-2
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PSDaniel Hernandez 3
Jack Haslam 20
Friday 12th July, 2024
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby FrodinghamKurtis Gollings 32
1-1
HT: 1-0
Retford FC
Retford FCAaron Sennett-Neilson 67
Frickley Athletic
Frickley AthleticCyrus Rowe 5
Charlie Clegg 47
2-2
Att: 125
HT: 1-1
Emley AFC
Emley AFCJames Eyles 2
Oliver Castle 89
Silsden AFC
Silsden AFCNash Connolly 16
Unknown 18
Jay Sheen 44
Kayle Price 70, 90
5-0
HT: 3-0
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionJordan Hines 57, 62
Alfie Dean 90
3-7
HT: 0-4
Emley AFC
Emley AFCAlhassane Keita 4, 65
Samuel Pashley 6
Nathan Curtis 25
Donae Lawrence 35, 83
Amir Berchil 88
Saturday 13th July, 2024
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareAlfie Charlotte 4
Thomas Joynt 22pen
2-1
HT: 2-1
Doncaster Rovers XI
Doncaster Rvrs XIJack Goodman 40pen
Barnsley Town
Barnsley TownLouis Butcher 17
1-1
HT: 1-1
Athersley Recreation
Athersley RecreationRyan Clements 28og
Basford United
Basford UnitedTyrell Waite 14
Ashley Chambers 26
Kacy Milan-Butterfield 70
Harry Goddard 80
4-0
HT: 2-0
Hallam
Hallam
Beverley Town
Beverley TownJake Martindale 40
1-1
HT: 1-0
Horbury Town
Horbury TownAbdou Bojang 55
(at Beverley Leisure Centre)
Bottesford Town
Bottesford TownLewis Smith 74
1-4
HT: 0-2
Gainsborough Trinity
Gainsborough TrinitySisa Tuntulwana 32
Trialist 43
Fraser Preston 50
Trialist 87
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)Joe Crosby 15
1-1
HT: 1-0
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 55og
Brigg Town
Brigg TownScott Hutchinson 3
Dayle Hutson 59
Joshua Batty 90
3-0
HT: 1-0
Barton Town
Barton Town
Crowle Colts
Crowle Colts
0-0 Albion Sports
Albion Sports
Dearne & District
Dearne & DistrictBayley Lowe (2)
Curtis Wilkinson (2)
Justin Circuit (2)
6-0 Goole AFC
Goole AFC
Elite AFC
Elite AFCUnknown
1-3 South Leeds
South LeedsJames Law (3)
Field
FieldTrialist 10, 19
Unknown 65
3-2
HT: 2-2
Campion
CampionZak Khan 28, 37
Garforth Town
Garforth TownRinor Ejupi 68
Trialist A 70
Trialist B 81
3-0
Att: 134
HT: 0-0
Parkgate
Parkgate
Knaresborough Town
Knaresborough TownAdam Priestley 3
1-0
Att: 146
HT: 1-0
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Louth Town
Louth Town
0-4
HT: 0-3
Grimsby Borough
Grimsby BoroughTyler Edwards 13
Sam Topliss 30pen, 40pen, 84
Northwich Victoria
Northwich VictoriaUnknown 43
1-1
HT: 1-0
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 85
Penistone Church
Penistone ChurchSamuel Scrivens 26, 57, 63
3-1
Att: 139
HT: 1-1
Maltby Main
Maltby MainWade Ripley 15
Rossington Main
Rossington MainUnknown 43
1-2
HT: 1-1
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PSKurtis Turner 3
Jack Haslam 46
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticRichie Bennett 30, 31, 34pen
Frank Mulhern 56
Harry Green 61
5-0
HT: 3-0
Selby Town
Selby Town
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners WelfareJack Deakin 3
1-0
HT: 1-0
Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
Swallownest
SwallownestUnknown 25, 27, 32, 51, 73
5-4
HT: 3-1
Handsworth
HandsworthBrandon Bagley 29
Mitchell Dunne 70
Trialist 78
Scott Ruthven 90
Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown 55
1-1
Att: 277
HT: 0-0
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesJack Wilson 67
Winterton Rangers
Winterton Rangers
0-1
HT: 0-1
Scunthorpe United
Scunthorpe UtdCarlton Ubaezuonu 27
Yarm & Eaglescliffe
Yarm & EaglescliffeTom Atkinson 26, 31, 74
Dan Jones 48
Reece McMann 70
5-3
HT: 2-2
Pickering Town
Pickering TownUnknown 10, 15, 64
Sunday 14th July, 2024
Friendlies
Boston Town
Boston TownLayton Maddison 25
Fraser Bayliss 37
Harry Limb 45, 50
4-0
HT: 3-0
Goole AFC
Goole AFC
Monday 15th July, 2024
Friendlies
Golcar United
Golcar UnitedAlfie Wilkinson 17
Ryan Hall 72
2-0
HT: 1-0
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Hepworth United
Hepworth United
0-1 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Selby Town
Selby Town
2-3 Albion Sports
Albion Sports
Tuesday 16th July, 2024
Friendlies
AFC Mansfield
AFC Mansfield
0-5
HT: 0-3
Hallam
HallamChristopher Salt 10
Ross Goodwin 25
Leon Howarth 33
Rio Allan 53
Oliver Fearon 89
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareUnknown 9og
Thomas Joynt 27pen
Jacob Robinson 53
3-0
HT: 2-0
LIV United
LIV United
Barton Town
Barton TownScott Phillips 24
1-2
HT: 1-2
Appleby Frodingham
Appleby FrodinghamLewis Graham 17
Ryan Bonser 38
(Match abandoned at half-time due to adverse weather conditions)
Beverley Town
Beverley Town
0-7
HT: 0-2
Garforth Town
Garforth TownMaximillian Bauer 25, 80
Matthew Antcliff 27
Trialist 50
Samuel Cable 52
Alex Zachariou 70
Jason Davis 90
(at Bishop Burton College)
Bottesford Town
Bottesford TownJaxon Borland 90
1-3
HT: 0-1
Grimsby Borough
Grimsby BoroughThomas Jamieson 37
Michael Jacklin 65
Will Head 89
Dearne & District
Dearne & DistrictBayley Lowe 73
1-4
Att: 120
HT: 0-2
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownAdam Haw 25
Nicholas Walker 38
Alexander Flett 68, 70
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 9
1-1
HT: 1-1
Bradford City XI
Bradford City XIMo Mahmoud 15
Frickley Athletic
Frickley AthleticJack Varley 59pen
Robert Guilfoyle 67
2-4
Att: 155
HT: 0-1
Brighouse Town
Brighouse TownCameron Bedford 17
Myron Gibbons 70
Jack Normanton 83
Myron Gibbons 89
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-1
HT: 0-0
Bridlington Town
Bridlington TownCoby Scotter 70
Knaresborough Town
Knaresborough TownSam Cook 54
Adam Priestley 75
2-1
Att: 82
HT: 0-1
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesGavin Rothery 9
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
0-1
HT: 0-0
Wombwell Main
Wombwell MainFinley Dunkley 60
Parkgate
Parkgate
0-0
Att: 104
Maltby Main
Maltby Main
Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
0-5
HT: 0-2
Dronfield Town
Dronfield TownMax Rhodes 15, 50, 65
James Lindores 30
Joe Pearson 75
Rossington Main
Rossington MainRoss Hannah 23
Paul Sherburn 51
2-4
HT: 1-1
Emley AFC
Emley AFCJoe Clegg 13
Alhassane Keita 52
Amir Berchil 72, 90
Silsden AFC
Silsden AFC
0-3
HT: 0-1
Farsley Celtic
Farsley AFCRyan Watson 14
Trialist 66, 70
Steeton
SteetonTrialist 27, 60
James Edgley 85
3-2
HT: 1-0
Campion
CampionZak Khan 55, 70
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionJoshua Hardcastle 2
Shaun Hudson 66
Trialist 78
Charlie Owen 79
4-0
HT: 1-0
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 20, 30
2-0
HT: 2-0
Liversedge
Liversedge
Wakefield AFC
Wakefield AFCCallum Charlton 89
1-3
Att: 177
HT: 0-0
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)Trialist 53
Connor Shanks 56
Joe Crosby 85
Wednesday 17th July, 2024
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
0-1
HT: 0-1
Chesterfield Youth
Chesterfield YouthUnknown 28
Barnsley Town
Barnsley Town
2-2 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Brigg Town
Brigg Town
0-2
HT: 0-2
Lincoln United
Lincoln UnitedCallum Chapman 14
Joshua Parker 25
Club Thorne Colliery
Club Thorne CollieryJoe Pugh 7
Lewis Andrew 13
2-0
HT: 2-0
Doncaster Rovers
Doncaster Rvrs
Handsworth
HandsworthScott Ruthven 21
Joe Parkin 72
2-0
HT: 1-0
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners WelfareNoah Flint 56
Mark Goodwin 79
2-1
HT: 0-1
Penistone Church
Penistone ChurchLeon Hurles-Brook 19
Winterton Rangers
Winterton RangersUnknown 23, 84
2-2
HT: 1-1
North Ferriby
North FerribySamuel Aynsley 9
Mason Johnson 79
Thursday 18th July, 2024
Friendlies
Dronfield Town
Dronfield TownOliver Townsend 25
Mark Fereday 65
Arran Bovill 75
3-0
HT: 1-0
Sheffield City
Sheffield City
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
0-2
HT: 0-1
Goole AFC
Goole AFCUnknown 30
Unknown 60og
Selby Town
Selby TownMatthew Dawes
James Danby
Harry Clapham
Troy Greening
4-0 Altofts
Altofts
Shelley
ShelleyAkram Lasalire
1-0 Gomersal & Cleckheaton
Gomersal & Cleckheaton
Swallownest
SwallownestKallum Nix 45
1-1
HT: 1-0
Harworth Colliery
Harworth CollieryUnknown 87
Friday 19th July, 2024
Friendlies
Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
2-1 Goole United
Goole Utd
(Goole & Thorne Cup)
Frickley Athletic
Frickley AthleticJoshua Haigh 70
1-7
Att: 174
HT: 0-3
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesMichael Dunn 3, 58
Jack Greenhough 7
Jack Boyle 29, 86
Trialist 64
Danny Burns 80
Parkgate
ParkgateJamie Austin 18
Niall Smith 21
Brandon Whitfield 29
Carlton Carty 89
4-1
Att: 81
HT: 3-1
Athersley Recreation
Athersley RecreationJames Woodhouse 42
Silsden AFC
Silsden AFC
2-4 Padiham
Padiham
Saturday 20th July, 2024
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
0-0 Winterton Rangers
Winterton Rangers
Bottesford Town
Bottesford TownJosh Fawcett 52
Charlie Dunkerley 64
2-1
HT: 0-0
Lincoln City U18s
Lincoln City U18sCarter Ford 88
Brandon United
Brandon United
0-6
HT: 0-2
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionElliott Andrew 15, 30, 60
Charlie Owen 55, 70
Alfie Dean 80
Bridlington Town
Bridlington TownMatthew Bowman 24
1-2
HT: 1-2
Hallam
HallamAlex Peterson 32
Danny South 38
Brigg Town
Brigg Town
0-0 Scunthorpe United
Scunthorpe Utd
(Scunthorpe United win 5-4 on penalties)
Campion
Campion
0-1
HT: 0-1
Crook Town
Crook TnJosh MacDonald 19
Dearne & District
Dearne & DistrictJustin Circuit 10
1-4
HT: 1-2
Barnsley U18s
Barnsley U18sUnknown 2, 9, 56, 68
Dronfield Town
Dronfield Town
0-1 West Bridgford
West Bridgford
Eccleshill United
Eccleshill United
0-1
HT: 0-0
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayNicholas Lasousis 77
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
6-0 Rufforth United
Rufforth United
Golcar United
Golcar United
0-1
HT: 0-0
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)Joe Crosby 80
Goole AFC
Goole AFC
0-3
HT: 0-2
South Leeds
South LeedsJames Law 4
Scott Burns 6
Unknown 69og
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareAndrew Horbury 14
1-1
HT: 1-1
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareUnknown 23
(Match abandoned after 40 mins due to medical emergency)
Horncastle Town
Horncastle Town
0-4
HT: 0-2
Louth Town
Louth TownBailey Wright 24
Daniel Trott 26
Brooklyn Dennis 52
Alex Aldrich 56
Knaresborough Town
Knaresborough TownBradley Walker 47
Adam Priestley 60pen, 73
3-1
Att: 192
HT: 0-0
North Shields
North ShieldsWill McCamley 74
Northallerton Town
Northallerton TownTaf Nicholas 60
James Coatsworth 73
2-1
HT: 0-1
Pickering Town
Pickering TownUnknown 28
Penistone Church
Penistone ChurchLeon Hurles-Brook 36
Nathan Keightley 73
2-1
HT: 1-0
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge AthleticKane Swinburn 62pen
Rossington Main
Rossington MainRoss Hannah 16
Liam King 72
Trialist 80
3-3
HT: 1-2
North Ferriby
North FerribySilas Valladolid-Collins 28
James Cadman 42
Unknown 84
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticDominic Tear 6, 27, 31
Frank Mulhern 12, 13, 16
Richie Bennett 46, 70, 83
Trialist C 66
Harry Green 86
11-0
Att: 395
HT: 6-0
Barton Town
Barton Town
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
0-2
HT: 0-2
Handsworth
HandsworthTrialist 5
Scott Ruthven 45
Swallownest
SwallownestSpenser Sheppard 44
1-2
HT: 1-0
Maltby Main
Maltby MainWade Ripley 51pen
Joshua Stead 85
(Chris Lil Memorial Cup)
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 26
Tawheed Ahmed 86
2-1
HT: 1-0
Steeton
SteetonAlfie Gibbon 60
Wombwell Town
Wombwell TownJordan Kershaw 23
1-2
HT: 1-0
Brighouse Town
Brighouse TownJack Normanton 61
Clark Greaves 78
Monday 22nd July, 2024
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Barnsley U18s
Barnsley U18s
Horbury Town
Horbury TownGibril Bojang 11, 15
Luke Playford 16
Jack Leach 71
Isaac Donlon 87
Eoin Schofield 89
6-1
HT: 3-1
Route One Rovers
Route One RoversUnknown 30pen
Tuesday 23rd July, 2024
Friendlies
Barton Town
Barton TownScott Phillips 54
William Waudby 75
Grant Tait 77
Elliot Broughton 88
4-1
HT: 0-1
Hessle Sporting Club
Hessle Sporting ClubMatthew Start 17
Bottesford Town
Bottesford TownLuke Ayris 37
1-6
HT: 1-1
Scunthorpe United
Scunthorpe UtdMax Kouogun 45
Carlton Ubaezuonu 48, 62
Max Brogan 65
Aaron Braithwaite 81
Sam Fishburn 90
Bridlington Town
Bridlington Town
0-2
HT: 0-2
Beverley Town
Beverley TownDaniel Earl 27, 32
Brigg Town
Brigg Town
P-P Grimsby Borough
Grimsby Borough
Eccleshill United
Eccleshill United
4-0 Ripon City
Ripon City
Emley AFC
Emley AFCBasil Zottos 30
Chris Dawson 65
2-0
HT: 1-0
Wakefield AFC
Wakefield AFC
Goole AFC
Goole AFCLiam Flanagan 70, 73
2-0
HT: 0-0
Goole United
Goole Utd
Hallam
HallamRio Allan 7pen, 37
Danny South 19
Leon Howarth 45
Calum Ward 90
5-1
HT: 4-0
Sheffield United XI
Sheffield Utd XIUnknown 51
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayDaniel Mutch 19
Nicholas Lasousis 34
2-1
HT: 2-0
Harrogate Town
Harrogate TownUnknown 61
Harworth Colliery
Harworth CollieryAdam Morrison 39, 65
Reece Jones 85, 89
4-2
HT: 1-0
Dronfield Town
Dronfield TownMark Fereday 78
James Lindores 88
Ilkley Town
Ilkley Town
7:45pm Leeds City
Leeds City
Knaresborough Town
Knaresborough TownAdam Priestley 67pen
1-2
HT: 0-0
Garforth Town
Garforth TownMohammed Fadera 64
James Burgess 86
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareUnknown 60
1-2
HT: 0-1
Frickley Athletic
Frickley AthleticJack Varley 5pen
Robert Guilfoyle 63
Parkgate
Parkgate
P-P Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Skegness Town
Skegness TownMarshall Young 42, 55
Rio Molyneaux 76pen
3-0
HT: 1-0
Louth Town
Louth Town
Wombwell Town
Wombwell TownEdward Agnew 18, 45
Jordan Kershaw 33
Connor Hodgson 65, 85
5-1
HT: 3-0
Wombwell Main
Wombwell MainTyler Murray 46
(Bob Weston Trophy)
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
P-P Doncaster City
Doncaster City
Wednesday 24th July, 2024
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
7:45pm Hatfield Town
Hatfield Town
Bessecarr
Bessecarr
7:30pm Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
Friday 26th July, 2024
NCEL Premier Division
Golcar United
Golcar United
7:45pm Penistone Church
Penistone Church
Silsden AFC
Silsden AFC
7:45pm Campion
Campion
NCEL Division One
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:45pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Horbury Town
Horbury Town
7:45pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Friendlies
Shelley
Shelley
7:00pm Huddersfield Town U18s
Huddersfield Town U18s
Saturday 27th July, 2024
NCEL Premier Division
Barton Town
Barton Town
3:00pm Albion Sports
Albion Sports
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm Rossington Main
Rossington Main
Frickley Athletic
Frickley Athletic
3:00pm Pickering Town
Pickering Town
Knaresborough Town
Knaresborough Town
3:00pm Hallam
Hallam
Parkgate
Parkgate
3:00pm Goole AFC
Goole AFC
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
3:00pm Bottesford Town
Bottesford Town
Thackley
Thackley
3:00pm Beverley Town
Beverley Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
3:00pm Handsworth
Handsworth
NCEL Division One
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
Brigg Town
Brigg Town
3:00pm Wombwell Town
Wombwell Town
Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
3:00pm Wakefield AFC
Wakefield AFC
Dearne & District
Dearne & District
3:00pm Swallownest
Swallownest
Dronfield Town
Dronfield Town
3:00pm South Leeds
South Leeds
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
3:00pm Shelley
Shelley
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
3:00pm Selby Town
Selby Town
Ilkley Town
Ilkley Town
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Louth Town
Louth Town
3:00pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Tuesday 30th July, 2024
NCEL Division One
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
7:45pm Louth Town
Louth Town
Dronfield Town
Dronfield Town
7:45pm Dearne & District
Dearne & District
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
7:45pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
Selby Town
Selby Town
7:45pm Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
Shelley
Shelley
7:45pm Maltby Main
Maltby Main
Swallownest
Swallownest
7:45pm Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Wakefield AFC
Wakefield AFC
7:45pm Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
Wombwell Town
Wombwell Town
7:45pm Ilkley Town
Ilkley Town
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
7:45pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
Wednesday 31st July, 2024
NCEL Division One
South Leeds
South Leeds
7:45pm Horbury Town
Horbury Town
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
7:45pm Brigg Town
Brigg Town

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Albion Sports 0 0 0
2 Barton Town 0 0 0
3 Beverley Town 0 0 0
4 Bottesford Town 0 0 0
5 Campion 0 0 0
6 Eccleshill United 0 0 0
7 Frickley Athletic 0 0 0
8 Golcar United 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Hallam 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Knaresborough Town 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Penistone Church 0 0 0
15 Pickering Town 0 0 0
16 Rossington Main 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Tadcaster Albion 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Winterton Rangers 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Appleby Frodingham 0 0 0
2 Armthorpe Welfare 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Brigg Town 0 0 0
5 Club Thorne Colliery 0 0 0
6 Dearne & District 0 0 0
7 Dronfield Town 0 0 0
8 Glasshoughton Welfare 0 0 0
9 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
10 Horbury Town 0 0 0
11 Ilkley Town 0 0 0
12 Louth Town 0 0 0
13 Maltby Main 0 0 0
14 Nostell Miners Welfare 0 0 0
15 Selby Town 0 0 0
16 Shelley 0 0 0
17 South Leeds 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Wakefield AFC 0 0 0
20 Wombwell Town 0 0 0
21 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0
22 Yorkshire Amateur 0 0 0

Click here for more details